ICIST EKİBİ
 
Proje Yürütücüleri
Sertaç GÜNGÖR
Koordinatör

1 Ocak 1980 tarihinde Elazığ’da doğdu. Sakarya Üniversitesi İktisat bölümünden 2003 yılında mezun oldu. 2004 yılında İMKB’de staj eğitimini tamamladı. 2005 - 2012 yılları arasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AB İlişkileri Müdürlüğü’nde çeşitli görevler üstlendi. Aralık 2012 tarihi itibari ile İBB Dış İlişkiler Müdürlüğü’nde göreve başladı. 2014 yılında, İstanbul Aydın Üniversitesi Uluslararası İktisat Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen, Dış İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi’nde koordinatör olarak görev yapmaktadır.

E-posta: sertac.gungor@ibb.gov.tr
 
Erdinç Atay
Koordinatör Yardımcısı

17 Temmuz 1985 tarihinde Kastamonu’da doğdu. 2003-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler bölümünde önlisans, 2005-2008 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans öğrenimi gördü. 2006 – 2012 yılları arasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AB İlişkileri Müdürlüğü’nde görev yaptı. Aralık 2012 tarihinden beri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü’nde görev yapmaktadır. Temmuz 2014 tarihinden itibaren İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezinde (ICIST) Koordinatör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

E-posta:erdinc.atay@ibb.gov.tr
 
Fatih DEMİRCAN
Uluslararası Öğrenci Danışmanı

14 Kasım 1986 yılında İstanbul’da doğdu. 2005 yılında Moldova Komrat Devlet Üniversitesi’nde bir yıl Rusça dil eğitimi aldıktan sonra, 2010 yılında aynı üniversitede Matematik-Bilgisayar Bölümü lisans eğitimini tamamladı. 2010-2011 eğitim yılında Matematik öğretmenliği yaptı. 2012-2013 yılları arasında çeşitli yurt dışı organizasyonlarda çalıştı. 2013 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisans eğitimine başladı. 18 Mart 2013 tarihinden itibaren de İBB Dış ilişkiler Müdürlüğü’ne bağlı İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi(ICIST)’nde Rusça Öğrenci Danışmanı olarak çalışmaktadır.

E-posta: fatih.demircan@ibb.gov.tr
 
Özge ÇOLPAN
Uluslararası Öğrenci Danışmanı

Özge Çolpan 8 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun oldu. Pedagojik Formasyon Programı’nı da İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nde İşletme bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir. Bir süre İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü’nde çalıştıktan sonra, şuan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dış ilişkiler Müdürlüğü’ne bağlı İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi’nde görev almaktadır.

E-mail:ozge.colpan@ibb.gov.tr
 
Mücahit Karaçay
Uluslararası Öğrenci Danışmanı

7 Haziran 1992 tarihinde Sinop’ta doğan Mücahit KARAÇAY, 2014 Haziran ayında İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.2013-2014 yılları arasında Beyoğlu Belediyesi’nde Arapça öğretmenliği yapmakla beraber, bir süre yurt içi ve yurt dışında Arapça Tercümanlığı görevlerinde bulundu. Şuan, İstanbul Üniversitesi Arap dili ve Edebiyatı Tezli Yüksek Lisans Programı’na devam etmekte olup, Temmuz 2014 tarihinden itibaren İBB Dış ilişkiler Müdürlüğü’ne bağlı ICIST İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi’nde, Uluslararası Öğrenci Danışmanı (Arapça) olarak görev yapmaktadır.

E-posta: mucahit.karacay@ibb.gov.tr
 
Proje Yazarları
Mustafa ERMİŞ
2 Şubat 1984 tarihinde Sinop’ta doğdu. 2004-2009 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans öğrenimi gördü. 2007-2009 yılları arasında Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nde yürütme kurulu üyesi olarak çalıştı. 2009’da Milli Türk Talebe Birliği’nde Kocaeli kurucu yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı. 2009-2010 yılları arasında Kensington College Of Business’ta MBA öğrenimi gördü. 2012 yılından itibaren Medeniyet Üniversitesinde Kamu Yönetimi Yüksek Lisansına devam etmektedir. 2009-2010 yılları arasında Londra’da Network Of Students bünyesinde bulundu. Birlik Vakfı, Genç Birlik Yerel Yönetimler Komisyonu başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ekim 2011 tarihinden bu yana İBB Dış İlişkiler Müdürlüğü’nde Dış İlişkiler Uzmanı olarak çalışmaktadır. Halen İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezinde Proje Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

E-posta: mustafa.ermis@ibb.gov.tr
 
Eyyup YILDIRIM
14 Temmuz 1981 yılında Amasya’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim alanında yüksek lisans yapmaktadır. 2006-2009 yılları arasında İBB İK ve Eğitim Daire Başkanlığı AR-GE Grubu kuruluşunda yer aldı. Katılımcı Yönetim için "Bir Projem Var" uygulamasının tasarlanması ve uygulanmasında görev aldı. İBB İletişim Sosyal Organizasyon Kurulunun kuruluşu ve çalışmalarında yer aldı. 4. Dünya Belediye Başkanları Zirvesi, İBB-LSE (London School of Economics) İşbirliği Süreci, Urban Age İstanbul Yılı ve İstanbul Konferansı, 5. Dünya Su Forumu, Eurocities Urban Matrix, Asya Belediye Başkanları Forumu gibi uluslararası organizasyonlarda etkin olarak görev aldı. Ocak 2007 tarihinden bu yana İBB Dış İlişkiler Müdürlüğü’nde Dış İlişkiler Uzmanı olarak çalışmaktadır.

E-posta: eyyup.yildirim@ibb.gov.tr
 
Zeynep Nur AYANOĞLU
24 Eylül 1988 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2006-2010 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Çeviri bilim (İngilizce Almanca Mütercim Tercümanlık) Bölümü’nde lisans öğrenimi gördü. İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İnsan ve Toplum Bilimleri bünyesinde Siyaset Çalışmaları bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Ekim 2010 tarihinden bu yana İBB Dış İlişkiler Müdürlüğünde Dış İlişkiler Uzmanı ve Tercüman olarak çalışmaktadır

E-posta: zeynepnur.ayanoglu@ibb.gov.tr
 
Volkan TOPÇU
19 Temmuz 1985 tarihinde Yalova’da doğdu. 2003-2007 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans öğrenimi gördü. Marmara Üniversitesi’nde Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim alanında yüksek lisans çalışmaları sürmektedir. 2007’de Yalova Yerel Gündem 21 (Kent Konseyi) Gençlik Meclisi Başkanlığı görevini yürüttü. Aynı sene Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde staj yaptı. İtalya ve Yunanistan’da gerçekleştirilen Avrupa Birliği Eylem-1 Gençlik Değişim Projelerinde ve İzmit’te bulunan Avrupa Proje Değerlendirme ve Uygulama Derneği (Avroder) tarafından yürütülen “Su’dan Meseleler” adlı projede yer aldı. Üyesi olduğu Yalova merkezli Avrupa Birliği Politikaları Enstitüsü (Abpe) aracılığıyla 2011 yılında başvurduğu ve Dünya Bankası tarafından kabul edilen “genç kent yönetimi” temalı “Şehrin İçin Genç İnisiyatif” adlı projenin koordinatörlüğünü yürütmektedir. Mart 2010 tarihinden bu yana İBB Dış İlişkiler Müdürlüğü’nde Dış İlişkiler Uzmanı olarak çalışmaktadır.

E-posta: volkan.topcu@ibb.gov.tr
 
Hüseyin SERT
24 Kasım 1985 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2004-2008 yılları arasında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans öğrenimi gördü. 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nde Modern Türkiye Tarihi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Eylül 2010’da Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nde başladığı doktora çalışmaları sürmektedir. Ağustos 2011 tarihinden bu yana İBB Dış İlişkiler Müdürlüğü’nde Dış İlişkiler Uzmanı olarak çalışmaktadır.

E-posta: huseyin.sert@ibb.gov.tr
 
Aylin KÜLAHÇI
10 Temmuz 1985 tarihinde Strazburg’da doğdu. 2006 yılında Strazburg René Cassin Üç dilli Yönetici Asistanlığı Meslek Yüksekokulu’nu bitirdikten sonra Strazburg Üniversitesi’nde Türkoloji Bölümü’nde lisans öğrenimi gördü. 2010’dan bu yana Strazburg Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. 2011 yılında Avrupa Konseyi Türkiye Daimi Temsilciliği ve T.C. Paris Büyükelçiliği’nde diplomatik uzmanlık stajı yapmıştır. Şubat 2012 tarihinden bu yana İBB Dış İlişkiler Müdürlüğünde staj yapmıştır.Şuan UCLG – MEWA Ofisinde görev yapmaktadır.

E-posta: aylin.kulahci@gmx.fr
 
Murat Yiğit
08 Eylül 1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2005-2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü’nde lisans öğrenimi gördü. Bir süre Le Monde Diplomatique gazetesinin Türkiye baskısında editör olarak görev aldı. Strazburg Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yapmaktadır. Ekopolitik Gündem Dergisi Kasım 2010 sayısında yayınlanmış "Türk-İsrail İlişkilerinin Tarihsel Seyri ve Çarpışma" başlıklı bir makalesi bulunmaktadır. Şubat 2012 tarihinden bu yana İBB Dış İlişkiler Müdürlüğü’nde staj yapmaktadır.

E-posta: fatih_murat@hotmail.com
 
Bu proje İstanbul Kalkınma Ajansı'nın 2012 yılı Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali
Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.

Bu web sitesi İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği Uluslararası Öğrenciler için Rehberlik ve Danışma Merkezi Projesi kap-
samında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk yararlanıcı İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim
Daire Başkanlığı Dış İlişkiler Müdürlüğü’ne ait olup İSTKA ve T.C. Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.
Tüm hakları saklıdır © 2018 İstanbul Büyükşehir Belediyesi